wystaw dług
Szukaj oferty Zaawansowane

Linie lotnicze zalegają pieniądze - co zrobić?

wrzesień 2022

 

Linie lotnicze zalegają Ci pieniądze? Dowiedz się jakie przysługują Ci prawa.

 

Gdy nie wykorzystasz lotu do wybranej destynacji, a linie lotnicze zalegają Ci pieniądze i nie spieszą się ze zwrotem należnych Ci środków regulacja prawna w tej kwestii jest klarowna. Zgodnie z zasadami masz prawo zażądać zwrotu pieniędzy za odwołany lot i nie musisz akceptować rekompensaty w postaci vouchera, który często jest oferowany przez linie lotnicze.

 

Rozporządzenie UE 261/2004 wprowadzone w roku 2004, które weszło w życie w lutym 2005 ustanawia reguły dotyczące odszkodowania oraz pomocy poszkodowanym pasażerom linii lotniczych. Przepis reguluje temat odwołania rezerwacji, opóźnienia lub odmowy odprawy na lot.

Szczegółowo opisane rozporządzenia prawne możemy przeczytać tutaj:

https://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera/akty-prawne

 

Rozporządzenie to informuje, że pasażerowie linii lotniczych mają prawo do uzyskania rekompensaty finansowej w wysokości 250, 400 lub 600€ od linii lotniczych za:

- niedogodności spowodowane odwołaniami

- opóźnieniami lotu

- odmową przyjęcia na pokład pasażera spowodowaną sprzedażą zbyt dużej ilości biletów lotniczych w stosunku do miejsc na pokładzie samolotu

W sieci dostępne są kalkulatory odszkodowań podróżniczych pozwalających oszacować wysokość należnej kwoty za nieodbyty lot, jego opóźnienie bądź odmowę odprawy spowodowanej  sprzedażą zbyt dużej liczby biletów w stosunku do miejsc pasażerskich.

 

Kalkulator jest bardzo przydatnym narzędziem opartym na prostych danych. Po wpisaniu numeru i daty lotu możemy sprawdzić precyzyjną kwotę odszkodowania, o którą możemy się ubiegać. Narzędzie w większości przypadków jest całkowicie darmowe i przykładowo możesz z niego skorzystać tutaj:

https://claimflights.pl/odszkodowanie-za-opozniony-lot/kalkulator/
 

Gdy linie lotnicze zalegają Ci pieniądze masz kilka możliwości:
 

- możesz ubiegać się o odszkodowanie za pośrednictwem firmy reklamacyjnej

- ubiegać się o swoje należności drogą sądową

- wystawić wierzytelność na giełdzie długów

Przeczytaj o korzyściach skorzystania z możliwości samodzielnego odzyskiwania długów w naszym serwisie

https://www.dlugi.info/baza-wiedzy/dlaczego-warto-wystawic-dlug